Navijáky

V našej ponuke nájdete veľa druhov navijákov, ale ako si zvoliť ten práve pre Vás?  Navijáky sa vyberajú podľa veľkosti.

Ø 16cm - Navijáky sú vhodnejšie pre menšie ruky. Odporúčame pre deti do 12-14 rokov.

Ø 18cm - Navijáky sú vhodnejšie pre detské a ženské ruky. Odporúčame aj pre šarkanov, ktoré sú menšej až strednej veľkosti.

Ø 20cm - Navijáky sú vhodnejšie pre ženské a chlapské ruky. Odporúčame pre všetkých šarkanov.

Ø 22cm a viac - Navijáky sú vhodnejšie pre chlapské ruky. Odporúčame pre všetkých šarkanov.

Poradca

Pomoc pri výbere navijáka podľa technológie

Cenovo dostupný navijak, kde je lanko namotané na plastovom koliesku. Otáčaním kolieska sa povoľuje/priťahuje lanko šarkana.
Dôležité upozornenie: Lanko na koliesku nie je priviazané – je potrebné dávať pozor aby sa neodmotalo celé lanko a tak vám šarkan neuletel!

Odporúčame k menším a cenovo dostupnejším šarkanom z našej ponuky.

Guličkový navijak

Kvalitnejší naviják pre ľahšiu manipuláciu so šarkanom. Naviják sa skladá z 2 plastových častí, medzi ktorými sú naplnené ložiskové guličky, ktoré zabezpečujú ľahkú manipuláciu so šarkanom. Naviják sa drží v ľavej ruke a pravou rukou otáčate kruhovú časť, v ktorej je lanko. Naviják disponuje brzdou, kde si zafixujete dĺžku lanka k šarkanovi. Lanko je na navijáku ukončené slučkou a tak sa lanko úplne neodmotá.

Odporúčame ku každému šarkanovi z našej ponuky

Najkvalitnejší naviják v našej ponuke. Disponuje rovnakými vlastnosťami ako naviják s guličkovým ložiskom, ALE namiesto guličkového ložiska je klzné ložisko, ktoré oveľa ľahšie sa točí v navijáku a tak sa vám oveľa ľahšie priťahujú šarkany k sebe.

Odporúčame ku každému šarkanovi z našej ponuky a hlavne k šarkanom z vyššej cenovej kategórie (šarkana sa Vám podarí dostať z oblohy s menšou námahou).