Poradca


Pomoc pri výbere šarkana

Vyberanie správneho šarkana môže byť vzrušujúce dobrodružstvo! Tu je niekoľko tipov, ako si vybrať ten najlepší šarkan pre vás.

  • Určte svoj štýl: Zamyslite sa nad tým, aký šarkan by odrážal vašu osobnosť a štýl. Môžete si vybrať medzi jemnými pastelovými farbami, žiarivými vzormi alebo elegantnými a jednoduchými dizajnmi.

  • Veľkosť je dôležitá: Zvážte, či preferujete väčší šarkan, ktorý poskytne väčší objem a pohodlie, alebo menší šarkan, ktorý je ľahko prenositeľný a vhodný pre deti.

Pri výbere šarkana nezabudnite, že je to zábavný a osobný proces. Bez ohľadu na to, aký šarkan si vyberiete, vždy dôverujte svojmu vlastnému vkusu a inštinktu.


Pomoc pri výbere navijáka podľa technológie

Cenovo dostupný navijak, kde je lanko namotané na plastovom koliesku. Otáčaním kolieska sa povoľuje/priťahuje lanko šarkana.
Dôležité upozornenie: Lanko na koliesku nie je priviazané – je potrebné dávať pozor aby sa neodmotalo celé lanko a tak vám šarkan neuletel!

Odporúčame k menším a cenovo dostupnejším šarkanom z našej ponuky.

Guličkový navijak

Kvalitnejší naviják pre ľahšiu manipuláciu so šarkanom. Naviják sa skladá z 2 plastových častí, medzi ktorými sú naplnené ložiskové guličky, ktoré zabezpečujú ľahkú manipuláciu so šarkanom. Naviják sa drží v ľavej ruke a pravou rukou otáčate kruhovú časť, v ktorej je lanko. Naviják disponuje brzdou, kde si zafixujete dĺžku lanka k šarkanovi. Lanko je na navijáku ukončené slučkou a tak sa lanko úplne neodmotá.

Odporúčame ku každému šarkanovi z našej ponuky

Najkvalitnejší naviják v našej ponuke. Disponuje rovnakými vlastnosťami ako naviják s guličkovým ložiskom, ALE namiesto guličkového ložiska je klzné ložisko, ktoré oveľa ľahšie sa točí v navijáku a tak sa vám oveľa ľahšie priťahujú šarkany k sebe.

Odporúčame ku každému šarkanovi z našej ponuky a hlavne k šarkanom z vyššej cenovej kategórie (šarkana sa Vám podarí dostať z oblohy s menšou námahou).


Pomoc pri výbere navijáka podľa veľkosti

Navijáky sú vhodnejšie pre menšie ruky. Odporúčame pre deti do 12-14 rokov.

Ø 18cm

Navijáky sú vhodnejšie pre detské a ženské ruky. Odporúčame aj pre šarkanov, ktoré sú menšej až strednej veľkosti.

Ø 20cm

Navijáky sú vhodnejšie pre ženské a chlapské ruky. Odporúčame pre všetkých šarkanov.

Ø 22cm a viac

Navijáky sú vhodnejšie pre chlapské ruky. Odporúčame pre všetkých šarkanov.